Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD Drop Sorunu. - ÇÖZÜLDÜ.

Aktif üye
Admin
Herkese Merhaba. Geçen Günlerde Yeni Bir SSD Aldım. Ankartımda 1 Tane M.2 SSD Slotu Olduğu İçin Hem Eski SSD'min Sıfırlanması Hem de Yeni SSD'ye Sistemi Kuracağımdan Dolayı Sisteme Format Attım. Sistemi Kurduktan Sonra Windows, Ekran Kartı, BIOS Güncellemelerini Yaptım. CS2'yi de Hızlı ve Daha Performanslı Çalışsın Diye SSD'nin İçine Yükledim. Ama Molotof Atıldığında, Smoke Açıldığında, Sağa Sola Mouse'u Hızlı Çevirdiğimde Drop Yiyorum. CS2 Oynarken SSD 60-65 Derece SSD. Ekran Kartının Altında Kalıyor. Ekran Kartıda 65-70 Derece Arası.
Aynı Zamanda Samsung Magician'da Yükledim. Oradan da Updateleri Yaptım. Ama Hâlâ Aynı.
İşlemcimin Sıcaklığı da Oyundayken 55-65 Civarı. Ryzen 5 5600x

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-04-23 234225.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-23 234225.png
    198.1 KB · Görüntüleme: 11
Üye
Sunucu Yöneticisi
yüksek hz lerde kullanmak daha fazla cpu kullanımına sebeb olur buda fps droplarına sebeb verebilir. Görev yöneticisinde cpu kullanımını açıp hem 1000hz de hem de 8000hz de mousu hareket ettirerek gözlemleyebilirsin sende artışı, işlemcine bağlı olarak 2000hz nin üstüne çıkmamanı öneririm.

Aktif üye
Admin
yüksek hz lerde kullanmak daha fazla cpu kullanımına sebeb olur buda fps droplarına sebeb verebilir. Görev yöneticisinde cpu kullanımını açıp hem 1000hz de hem de 8000hz de mousu hareket ettirerek gözlemleyebilirsin sende artışı, işlemcine bağlı olarak 2000hz nin üstüne çıkmamanı öneririm.
Dediğinizi Yaptım. 1000Hz'e Çektim. Ama Takılmalar Devam Etti. Ben Eski SSD mi Kullanırken Takılmalar Olmuyordu 8000Hz'de. Ama Şimdi Takılmalar Ne Yapsam Düzelmiyor. Bende Anlamadım.

Tanınmış üye
Yönetici
Yönetim
Kasa sıcaklığın biraz fazla olabilir mi? Aynı SSD'yi kullananlara göre çalışma sıcaklığın yüksek görünüyor. Yeterli ve doğru bi havalandırma olduğundan eminsen, ssd'in arızalı olabilir.

Aktif üye
Admin
İşlemcinin Sıcaklığı: 55-65
Ekran Kartının Sıcaklığı: 65-70
SSD'nin Sıcaklığı: 60-70

Kasam Cooler Master MB511. Hava Sirkülasyonu İyi Bir Kasa. Dediğim Gibi Eski SSD'de Hiç Donma Olmuyordu. O da Oyunda 50-65 Derece Arasındaydı Zaten. Eğer SSD 60-70 Derece Arasındaysa Donma, Kasma, Drop Olmaz. Yapılabilecek Her Şeyi Yaptım. Herhalde SSD'de Problem Var Diyeceğim Ama Stres Testi Olsun, Sağlık Testi Olsun Yapıyorum Bir Sorun Çıkmıyor. Eğer Sorun Olsa Bir Yerde Zortlardı. Anlamadım Gitti xd

Aktif üye
Admin
Kasa sıcaklığın biraz fazla olabilir mi? Aynı SSD'yi kullananlara göre çalışma sıcaklığın yüksek görünüyor. Yeterli ve doğru bi havalandırma olduğundan eminsen, ssd'in arızalı olabilir.
SSD'ye Sağlık Testlerini Yaptım. BIOS Üzerinden de Yaptım Ama Hiçbir Sorun Bulamadım. SSD Sağlıklı Çalışıyor Diyor Hepsi. Oyunu Sildim Tekrardan Kurdum Sorun Devam Etti. Daha Sonra "Belki SSD'de Sorun Yoktur" Deyip, Oyunu Hard Disk'e Taşıdım ve Orada da Takılmalar Devam Etti. O Zaman Sorun SSD'den Kaynaklanmıyor. Zaten Sisteme Yeni Format Attım ve Her Şeyi Sıfırdan Kurdum. Sorun Ne Olabilir Sizce ?

Üye
Herkese Merhaba. Geçen Günlerde Yeni Bir SSD Aldım. Ankartımda 1 Tane M.2 SSD Slotu Olduğu İçin Hem Eski SSD'min Sıfırlanması Hem de Yeni SSD'ye Sistemi Kuracağımdan Dolayı Sisteme Format Attım. Sistemi Kurduktan Sonra Windows, Ekran Kartı, BIOS Güncellemelerini Yaptım. CS2'yi de Hızlı ve Daha Performanslı Çalışsın Diye SSD'nin İçine Yükledim. Ama Molotof Atıldığında, Smoke Açıldığında, Sağa Sola Mouse'u Hızlı Çevirdiğimde Drop Yiyorum. CS2 Oynarken SSD 60-65 Derece SSD. Ekran Kartının Altında Kalıyor. Ekran Kartıda 65-70 Derece Arası.
Aynı Zamanda Samsung Magician'da Yükledim. Oradan da Updateleri Yaptım. Ama Hâlâ Aynı.
İşlemcimin Sıcaklığı da Oyundayken 55-65 Civarı. Ryzen 5 5600x
Oyun takılması ram, gpu ve cpu kaynaklı olur oyunu oynarken işlemler ramlar tarafında gerçekleşir. Yüksek ihtimal bios kurarken ramların voltaj değeri yada mhz yanlış ayarlamisindir.

Son düzenleme:
Aktif üye
Admin
Oyun takılması ram, gpu ve cpu kaynaklı olur oyunu oynarken işlemler ramlar tarafında gerçekleşir. Yüksek ihtimal bios kurarken ramların voltaj değeri yada mhz yanlış ayarlamisindir.
Voltaja Hiç Dokunmadım. Onları Sistem Otomatik Olarak Ayarlıyor. Ram'lerim 8x2 3200Mhz. Onlarda da Sorun Yok. İşlemci ve Ekran Kartında da Problem Yok. Ne Olduysa Formattan Sonra Oldu. Bende Anlamış Değilim Hâlâ :D

Üye
Voltaja Hiç Dokunmadım. Onları Sistem Otomatik Olarak Ayarlıyor. Ram'lerim 8x2 3200Mhz. Onlarda da Sorun Yok. İşlemci de Zaten Problem Yok. Ekran Kartında da Problem Yok. Ne Olduysa Formattan Sonra Oldu. Bende Anlamış Değilim Hâlâ :D
Ramlerin modelini söylermisin bide pencereli başlat ve görev yöneticisinden bak hangi parça zorlanıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar