Zio Gaming - Fabric Jet Black - Oyuncu Koltuğu

RunAway
Yönetici

Merhaba,
Öncelikle bu konu bir işbirliği değildir, herhangi bir markayı kötülemek için oluşturulmamıştır. Tamamen deneyim ve görüşlerimi sizlere aktaracağımdan emin olabilirsiniz. Bu konuya geldiğinize göre sizde aylar önce benim düştüğüm marka seçim tuzağına düştünüz. Zio, Hawk, Exvega, xDrive vb. gibi koltuk markalarının arasında kaldınız ve kendinize şu soruları sordunuz: Acaba hangisini alsam? Hangisi daha rahat, daha konforludur? Fiyat olarak en uygun ve en kalitelisi hangisidir? Türkiye'de yaşadığınız için herhangi bir şey alırken bu soruları hatta daha fazlasını sormanız muhtemeldir. Çok fazla araştırma yapmış ve karar verememiş olabilirsiniz. Umarım bu konuyla birlikte sizde kararınızı verebilirsiniz.

Öncelikle koltuk seçimi yaparken kendinizi tanımanız gerekiyor. Kendinizi tanımaktan kastım uzun boylu, kilolu biriyseniz normal koltuk almamalısınız. Sizin için yapılmış daha geniş daha yüksek kilolar taşıyabilen modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki koltuk sipariş ederken bir anlık hevesle hiç kullanmayacağınız özelliklere de para vermeyin. Örneğin benim aldığım modelde kollar 4D sağa sola yukarı aşağı inebiliyor. Fakat aldığımdan beri hiç kullanmadım. Ayak uzatma aparatı, kol desteği vs. gibi aksesuarlarda çok fazla oyun oynuyorsanız zaten asla kullanmayacağınız özelliklerdir. Bunlar sipariş verirken aklınızın da bulunsun.

Neden Zio tercih ettim?
Tüm markaları incelediğim zaman görünüm olarak en çok hoşuma giden üründü. Benim koltuğu birebir deneme şansım olmadı bulunduğum ilde deneyebileceğim bir nokta/kişi yoktu. Bu yüzden yayıncılardan gördüğüm ve araştırmalarımdan edindiğim kadarıyla karar verip aldım. En çok oturma ve dayanma kısmının kalın oluşu, kullanılan malzemelerin kaliteli olması, dikiş ve kol dayama kısımlarının kaliteli görünmesi başlıca tercih sebeplerim oldu. Deri bir koltuk almayı düşünüyordum fakat yaz aylarında çok fazla terletme şikayeti gördüğüm için Fabric kumaşın görünümü de daha business bir hava kattığı için kumaş tercih ettim.

Fabric Jet Black Özellikleri:
Kumaş: Kumaşın dokusu ile ekstra konforlu hissiyat. Nefes alan yapısı sayesinde sürekli serin ve sağlıklı kalın. Tırmalamadan sürtünmeye ve çizilmeye daha dayanıklı.
Kol dayama: İleri geri aşağı yukarı çapraz içeri dışarı 4 yöne hareket. Yumuşak doku.
Mekanizma: 180° Multi-tilt Mekanizma sayesinde tam yatabilir ve sallanma fonksiyonlu.
Max Kapasite: 190 cm / 100 kg
Özelleştirme: Visco (hafızalı sünger) seçimi yapabilirsiniz veya ek olarak visco ped alabilirsiniz.
Temizlik: Süpürülebiliyor, ıslak bezle silinebilir.

1687487255884.png

Koltuk ne kadar sürede ulaştı?
Ürünü sipariş ettikten 4 gün sonra bana ulaştı. Ben koltuğumu alırken özelleştirme yapmadım. Hazır stokta bulunan indirimli ve kol/dirsek pedi hediyeli ürünü tercih ettim. 15 temmuz resmi tatil gününe denk gelmesine rağmen toplamda 4 gün sonra bana ulaştı. Custom (özelleştirilmiş) bir koltuk tercih ederseniz bu kadar hızlı gelmeyeceğini 1-2 hafta bekleyeceğinizi göz önüne almalısınız. Bildiğim kadarıyla indirim yapmadıkları sürece özelleştirme yapmasanız da koltuk size özel üretilip gönderiliyor, bu yüzden yine size ulaşması 10 15 günü bulabilir.

Değerlendirme

Temmuz 2022'de almış olduğum bu koltuğu yaklaşık 1 yıldır kullanımla değerlendirecek olursam;
  • Kurulu sipariş etmedim, kurulumu 10 15 dakikada tek başıma yaptım. Zaten kurulum videosu var.
  • Oturma kısmı gayet geniş ve rahat hatta üstünde bağdaş kurup rahatça oturabiliyorum.
  • Sünger sertliği çok yumuşak değil fakat çok yumuşak olsa muhtemelen uzun süre kullanımda çökme yapardı. Bir gram çökme yok ve rahatsız edecek bir sertliği de yok gayet rahat olduğunu belirtmek isterim.
  • Dikişleri kalın iplikle, sık atılmış oldukça sağlam görünüyor.
  • Tekerlekler plastikten üretilmiş ancak bağlandıkları ayaklık metal, gayet sağlam bir yapısı var.
  • 180° Multi-tilt Mekanizması tam yatarken refleks olarak geriye düşürecek gibi hissetseniz de ayakları asla yerden kalkmıyor.
  • Boyun yastığı özellikle film vs. izlerken kullanmak için çok iyi. Boynu iyi kavrıyor, ne sert ne yumuşak.
  • Bel desteği çok güzel ve yumuşak fakat sürekli aşağıya kayıyor elinizle bel kısmına çekmeniz gerekebilir. :)
  • Kol dayama kısımları kolunuzun rahatlığı için yumuşak bir dokudan tasarlanmış. Birde ben ekstra kol/destek pedi kullandığım için yastık gibi yumuşacık.

Sonuç
Koltuk verdiğiniz parayı kalite olarak sonuna kadar hakediyor. Bu zamana kadar bundan en ufak bir şüphe dahi etmedim. Eğer almaya karar verdiyseniz Zio Gaming'in yayıncılarla anlaşması olduğu için sepette "HEDA" kupon kodunu girerek %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Şimdiden koltuğunuz hayırlı olsun, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Eğer bu koltuk sizin bütçenizi zorluyorsa, gaming ve premium bir görünümden ziyade sadece rahat etmek için koltuk bakıyorsanız bel destekli ofis koltuğu almanızı öneririm. Malzeme kalitesi olarak bu kadar iyi ve uzun ömürlü olmasa da fiyat olarak daha uygun ve daha rahat bir koltuk bulabilirsiniz.

Koltuğun merak ettiğiniz bir kısmı varsa detay fotoğraflarını da çekip paylaşabilirim.
Hala aklınıza takılan bir nokta varsa mutlaka sorun, seve seve yardımcı olurum.
İyi forumlar.​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar